Úvodní » Reference » Interiéry » Dětský pokoj pro kluka


Dětský pokoj pro kluka

Návrh na zařízení podkrovní místnosti v rodinném domě jako dětského pokoje 

vychází nejen z dispozičních možností dané místnosti, ale hlavně z potřeb malého školáka, kterému byl tento pokoj určen. Návrh dětských pokojů obecně musí brát v potaz požadavky na praktičnost, ale i odolnost použitého dětského nábytku, který je v tomto dětském pokoji pro použit.

Na základě praktických zkušeností s dětským nábytkem navrhl bytový architekt použití takzvaného dětského rostoucího nábytku, který se přizpůsobuje vývoji dítěte. Jedná se zejména o psací stůl, který musí průběžně splňovat rostoucí nároky malého školáka, který u něj bude s postupem času trávit více a více času a dále pak k němu náležející rostoucí židle, která společně s ním zajistí správný posed. U stolu je možné kromě výšky pracovní desky nastavovat i její sklon, což zabrání případnému hrbení nad stolem.

Nábytek je vyroben z vysoce kvalitního lamina s tzv. ABS hranou, která je lisována za vysokých teplot, což výrobci umožňuje garantovat životnost 20 let.

Celkově je pokoj koncipován jako spojení herních, odpočinkových i pracovních zón v jednu. Celkový dojem tohoto dětského pokoje pro kluka zdůrazňuje asymetricky umístěná pracovní zóna a použití výrazných barev u nábytku.

Při tomto návrhu jsme dopředu počítali s vývojem jeho obyvatele, takže je možné kombinací různých sekcí nábytku a jednotlivých skříněk poměrně snadno přestavět dětský pokoj na pokoj studentský.

Zpět na reference Interiéry | Zobrazit všechny reference