Úvodní » Infrapanely Infratopení


Infrapanely Infratopení

Infrapanely jsou novou technologií na vyhřívání budov. Tyto topné panely mohou být i vynikající dekorací. Spojení nové technologie, designu a praktičnosti v infrapanelu přinášejí teplo, pohodu a spokojenost do Vaší domácnosti.

Co je infračervené záření?
Infračervené záření je elektromagnetické vlnění o vlnové délce větší, než je vlnová délka viditelného světla, a kratší než vlnová délka mikrovln. Šíří se rychlostí světla - necelých 300 000 km/sec. Výkon vyzařování je přímo úměrný čtvrté mocnině absolutní teploty zdroje. Podobně jako u jiných druhů záření, intenzita tohoto vlnění klesá s druhou mocninou vzdálenosti od zdroje.

Princip vytápění infravlnami.
Infratopení
 se liší od klasického vytápění hlavně tím, že nevyhřívá přímo vzduch v místnosti, ale prostřednictvím tepelného sálání a infrapaprsku dochází k nahřátí okolního zdiva, stropu i podlahy a následně od zdiva a okolních předmětů se ohřívá vzduch a teplota je regulována prostorovým termostatem. Speciální nekovový článek v konstrukci infrapanelu nahřívá těleso vysokým stupněm účinnosti, vzduch není ohříván přímo a proto není zapotřebí velké množství energie.

Výhody topení infratopením, infračervenými sálavými panely oproti topení konvenčnímu.

 • Je energeticky úspornější
 • Čistý vzduch, nedochází k vířivosti prachu
 • Není vysoušen vzduch
 • Napomáhá vysoušení zdiva
 • Snadná instalace
 • Topné těleso je součástí interiéru, nezabírá místo
 • Rychlý náběh po zapnutí
 • Samostatná regulace jednotlivých místností
 • Provoz je naprosto nehlučný
 • Možnost zvětšit topný výkon
 • Blahodárný vliv na organismus
 • Příjemný pocit tepla v místnosti jako u kachlových kamen
 • Nevznikají zplodiny, žádný elektrosmog - díky nekovové topné desce

Energie je bez použití přenosného média předávána tam, kde ji právě potřebujeme - přímo v místnosti. Klasické radiátorové topení potřebuje dnes již zastaralé a složité rozvody trubek, které se po čase zanesou, nebo mohou při poškození zničit vybavení bytu atd. Infratopné systémy jsou velice jednoduché na montáž a mají mnoho předností.

Nevýhody sálavého topení:  Ohřívaný předmět musí mít přímou viditelnost na panel. Pokud je v cestě překážka, jsou tepelné paprsky pohlceny nebo odraženy.

Instalace infrapanelu je možná do běžné zásuvky, nebo jako topný infrapanel do koupelny, také může vypadat jako zrcadlo. Ovšem při rekonstrukci je možno schovat přívodný kabel do zdiva a zapojení provést přes termostat. Prostřednictvím vlastního realizačního týmu provedeme veškeré úpravy potřebné pro instalaci infratopení, infrapanelu, infračerveného topného panelu, topného obrazu.

Pořizovací a provozní náklady infrapanelu

Pořízení topného systému není jen úvodní investice. Ve srovnání s pořízením plynového vytápění můžeme hovořit někdy až o 50% úspoře. Provozní náklady při vytápění infravlnami jsou za určitých podmínek jedny z nejnižších. Záleží na nemovitosti a jejím charakteru.

 


3D Návrhy s.r.o.

Přijedeme k vám. Sjednejte si schůzku.

Dle domluvy do míst ve vzdálenosti 100 km od města Plzeň a Praha.

3D Návrhy  - Vše začíná návrhem"
Komplexní řešení zakázek, dle potřeby klienta.

Volejte zákaznickou linku: 602 380 083      info@3Dnavrhy.cz info@3Dnavrhy.cz

Zaslat poptávku